Klasická masáž
Bolest a tření bolestivého místa provázejí lidstvo od nepaměti. Masáže patří k těm nejstarším léčebným prostředkům v historii lidstva. Využívala se nejen k odstranění bolesti, ale i únavy a k celkovému osvěžení
Hnětením, roztíráním, třením, ale i chvěním a vytřásáním dochází k výraznému zlepšení prokrvení masírovaných oblastí, zlepšení mízního oběhu a tím masáž přispívá k usnadnění odtoku zplodin látkové výměny a kyseliny mléčné, které vyvolávají únavu a celkově zatěžují organizmus, jsou častou příčinou bolestí,otoků, ale podílejí se například i na vzniku celulitidy. Masáží naopak dochází k okysličení buněk a zlepšení jejich činnosti a tím i k zvýšení výživy jak pokožky a podkožního vaziva, tak i svalů. Masáž působí příznivě i na nervovou soustavu, proto se po masáži cítíme svěží, zbaveni stresu a napětí.
Dlouhodobou a hlavně pravidelnou masáží pozitivně ovlivníme celkový stav organizmu, protože masáž představuje způsob jak nejen uvolnit záda, namožené a ztuhlé svaly, zlepšení stavu své pokožky, ale i způsob aby jste se stali celkově pevnější a pružnější.
Cílem masáží je uvolnění ztuhlého svalstva a odstranění bolestí z toho pocházející, zlepšení prokrvení pokožky, odbourání toxických a únavových látek z těla, zlepšení imunitního systému a zlepšení mízního a krevního oběhu.
Doporučuje se:
Před a po masáži zvýšit příjem tekutin, které napomáhají při odplavování toxických a odpadních látek. Po masáži neprovádět žádnou namáhavou činnost ani sport.
Kontraindikace
- při horečnatých a nádorových onemocněních
- v případě kožních defektů a ran v místě aplikace masáže
- u masáže dolních končetin při výskytu křečových žil
- bezprostředně po jídle
- po velké fyzické námaze
- v průběhu gravidity
V případě závažnějších onemocnění, jako jsou např. cukrovka, problémy s krevním tlakem, srdcem, atd. je nutné se o vhodnosti masáže poradit s lékařem.